parallax background

Big Bang ve Tanrı

Allah, Felsefe ve Bilim
Temmuz 6, 2016
Bir Müslüman Evrimci Olabilir Mi ?
Eylül 11, 2019

BIG BANG VE TANRI
Yayınevi: İstanbul Yayınevi
Sayfa Sayısı: 256
ISBN: 978-9758727028Big Bang teorisi, felsefe ve dinler açısından hangi sonuçları doğruyor? Tanrı var mı? Tanrı’nın varlığı bilimsel verilerle ve akılcı delillerle ispatlanabilir mi? Evren, bilimsel kanunlar, evrensel tüm oluşumlar, bütün canlılar ve biz; tesadüfen mi oluştur, yoksa bilinçli bir yaratılışın ürünleri miyiz? Bütün bu soruların cevapları, bu kitabın ilgi odağını oluşturmaktadır.

Evren hakkında ne düşündüğümüz gerçekten de önemlidir. Evren hakkındaki görüşümüz, evrenin bir parçası olan kendimiz hakkındaki görüşümüzü de belirlemektedir. Bu kitapta, hem fizik ve astronomi bilimleri, hem felsefe, hem de ilahiyat alanına girilmekte; bütün bu ayrı alanlardaki bilgi birleştirilmekte ve bu alanların arasına örülmüş duvarlara karşı çıkılmaktadır. Yazar bu kitapla, “insancı ilke” tartışmalarına kendi geliştirdiği “Dünya İlkesi” ile katılmaktadır.

Yazarın materyalist felsefeye, Eski Yunan felsefesine, özellikle de Kant’a ve Hawking’e getirdiği orjinal eleştirileri mutlaka okumalısınız. Bu kitapla, hem varlığımızın anlamı ile ilgili sorulara cevaplar bulacak, hem de bilim, felsefe ve ilahiyat alanına giren konularda önemli bir bilgi birikimine sahip olacaksınız.


Big Bang ve Tanrı
Big Bang ve Tanrı
Big Bang ve Tanrı
Big Bang ve Tanrı

3 Comments

  1. Oktay Chkotua dedi ki:

    İyi ki varsınız hocam… İlgi ve keyifle dinliyoruz ve okuyoruz sizi…

  2. SERTAN AKSAKAL dedi ki:

    Mail gönderemedim. Buradan sorsam yanlış olmaz umarım. Bir insanın cennete gidebilmesi için iyi amellerde bulunması yeterli mi? Yoksa iyi amellerinin yanında illaki ben müslümanım Allah’a inanıyorum vb şeyleri söylemesi ve kalbende inanması gerekir mi? İnsanın kendini nasıl neyle tanımladığı önemli midir?Cennete girmesi için iyi amellerinin yanında ben ateistim, ben deistim ben müslümanım vb şekilde söyleyip ve kalbende söylediği şekilde inanca sahip olması neye yol açar?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir