parallax background

İslam ve Kadın
 

Fıtrat Delilleri 
Eylül 11, 2019
Evrim Teorisi Felsefe ve Tanrı
Eylül 12, 2019

İSLAM VE KADIN
Yayınevi: İstanbul Yayınevi
Sayfa Sayısı: 176
ISBN: 978-605-66212-8-4Bu kitapta cevabını bulabileceğiniz bazı sorular şunlardır: Kadınlar erkekler için mi yaratılmışlardır? Kadınların kocalarına itaatleri dini bir vazife midir? Kuran’da kocaların karılarını dövmesinden bahsedilmekte midir? İki kadının şahitliği bir erkeğin şahitliğine mi eşittir? İslam’da kadınların mirastan alacakları pay nedir? Kadınların isterlerse kocalarından boşanma hakkı var mıdır? Çok eşliliğe dini açıdan nasıl bakılmalıdır? Kadınlar hakkında Peygamberimiz’e atfedilen hadislerde uydurmalar var mıdır? Kadın sünnetinin İslam diniyle bir ilgisi var mıdır? Peygamberimizin yedi yaşında bir kız çocuğuyla evlenip dokuz yaşında gerdeğe girdiği doğru mudur? İslam diniyle kadınların kazandıkları haklar sonra nasıl kaybedilmiştir?


İslam ve Kadın
İslam ve Kadın
İslam ve Kadın
İslam ve Kadın

4 Comments

 1. Aslı dedi ki:

  İslam ve Kadın; o kadar akıcı, o kadar yalın ve anlaşılır bir dille yazılmış ki. Bir çırpıda okunuyor. Emek verenlere çok teşekkürler.

 2. Zaur dedi ki:

  Ne verdi islam,Muhammed qadina?Dunyevi ülkede yasayib konusmaq qolay.Esiniz Arabistanda,İranda,Avqanistanda,Afrikada yasamis olsaydi bu kitabi sizinle yazarmiydi?Hani islam dunyasinda bilim,resm kadinlari?

 3. Deniz dedi ki:

  Bir cok yazarin ucretsiz pdf paylaşanlara savaş açtığı bir dönemde kitaplarınızı halka açmanız gerçekten takdir edilesi bir davranış.

 4. Gülnaz dedi ki:

  Okudum ve bir kadın olarak islama karşı ön yargılarım vardı. Gerçekten de Kur-an’da yer alan dinden bambaşka bir din yaşıyoruz. Sayenizde Allah ve Kur’an sevgim arttı. Allah razı olsun.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir